jump to navigation

Õlletootja teeb kurba nalja mai 12, 2016

Posted by reklaamivalve in Uncategorized.
trackback

Reklaamiseadused nimetavad erinevaid valdkondi ja tegevusi, mida alkoholi reklaamimisel kasutada ei tohi. No näiteks ütleb, et alkoholi ei tohi esitada kui tervendava või sotsiaalset edukust pakkuva toimega. Siis on aga muidugi rida teisi valdkondi, millest üldiselt ka alkoholitootjad ise eemale hoiavad, sest nad teavad, et see tooks neile halba valgust ning mõjuks seega nende toote edendamisele halvasti. Mingil ajal ei olnud harvad juhud, kus alkoholi reklaamiti suvise ranna ja ujumise kontekstis. Kui saabusid aga paar eriti traagilist suveperioodi, loobuti sellistest reklaamidest.

Samamoodi ei pane täna reklaamitegijad oma toodet kellegi kätte, kes viibivad autojuhi läheduseski. See lihtsalt ei sobi. Ja nad teavad seda.

Aga nüüd siis selline reklaam. Sedapuhku küll Austria õlletootjalt Gegenbauerilt. See on üks plakat tervest seeriast, mis siis näitab, et nende õlu sobib igasugusteks juhtumiteks. Antud plakatil – nii  siis, kui raseduse üle rõõmustatakse, kui ka siis vist mitte.

03_time_foropregnant

Kuid probleem on alkoholi ja raseduse seostamises. Tugev no-go valdkond. Täitsa sama kui paneks pudeli suplema mineja või autorooli istuja pihku.

Võiks ju mõelda, et siin siis peetakse silmas isaks saajat. Tema ju ikka võib?! Uurimused aga näitavad, et naise raseduse aegne alkoholitarvitamine on sageli selges seoses isa käitumisega. Esiteks muidugi on vägivaldse suhte tahajärjeks joomine, ka raseduse ajal. Teiseks, vajavad probleemsed joojad igasugust abi ja toetust, et need üliolulised 9 kuud alkoholivabalt mööda saata. Mehe roll on siin ülioluline.

Aga jah, tegemist on Austria reklaamiga ja jääb loota, et seal see diskussioon ka laiemat selgust toob.

Kommentaarid»

No comments yet — be the first.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: