jump to navigation

Saku Rock loosib välja auto, vana auto juuli 10, 2014

Posted by Alcohol Awareness in Uncategorized.
trackback

Seekord kirjutame taaskord ühe kaebuse Eesti Õlletootjate Liidu eetikakoodeksi aukohtule. Teemaks on Saku Õlletehase Rock Army kampaania.

Saku Õlletehase Rock Army kampaania (www.rock.ee) läheb meie hinnangul vastuollu Õlletootjate Liidu eetikakoodeksi puntkiga “Tootjad ei seosta õlle ja muude lahjade alkohoolsete jookide tarbimist mootorsõiduki juhtimisega ja osalemisega tee-, vee- või õhuliikluses.”

Kampaania sisuks on tugevdada Saku Rocki klientuuri ja leida uusi tarbijaid. Auhinnaks reklaamib kampaania maasturit.

Rock_army_1

Reklaamtekst seostab kampaania sisu selgelt alkoholi tarvitamisega, kuna toode, millest räägitakse ja mille tarbimisest kutsutakse elamusi jagama on ju alkohoolne jook ja kuigi need jagatavad mälestused võivad olla ka muud kui alkoholi tarbimine, siis on see siiski lahutamatu osa sellest “kogemusest”. “Kui oled Rockile kaasa elanud vaheldumisi või kõik need 20 aastat, siis oled üks meist. #Kirjuta Rocki ajateljele oma lugu või lae mälestus pildi või videona ja jäta oma jälg ajalukku.”

Kampaania reeglid seostavad kampaania samuti otseselt ja üheselt Saku Rockiga: “Kampaanias osaleja peab ROCK ARMY kampaanialehele laadima foto või video või teksti oma mälestusega Rock õllest.”
Reklaamtekst pöördub ka nende poole, kel seda “kogemust” Saku Rockiga ei ole ning kutsub neid seda tekitama ehk potentsiaalne tarbija võib lugeda sellest välja selget üleskutset nende toodet tarbima. Kuidas muidu seda “stoorit endale tekitada”?
“Sul ei ole veel stoorit? Siis on viimane aeg see endale tekitada ja võita!”

Lisaks seostab reklaamtekst selle kogemuse tekitamise ja auto võitmise ehk parafraseerides: tarbi meie toodet, hakka Rocki armee liikmeks ja sa võid võita endale auto.

Palume eetikakoodeksil anda oma hinnang selles kampaanias ja kampaania kaudu, auhinna saamise eesmärgiga, tekitatud lugudes alkoholi tarvitamise ja liiklemise seostamisele.

Lisaks puudub kodulehel http://www.rock.ee Reklaamiseaduse poolt nõutud tervisehoiatus, kuigi tegemist on Saku Rocki reklaamiga.

Mõned värvikamad tekstid Rock.ee kodulehel (mis vastutustundlikkusest palju ei räägi):

  • PEAB JOOMA “ROCK”I JA SEDA ÕIGET IKKA, MITTE ALKOHOLIVABA, SEST ALKOHOLIVABAST ÕLLEST KUMMINAISENI ON VAID ÜKS VÄIKE SAMM.
  • TÕSTES VAHUTAVAT JÄÄKÜLMHIGISTAVAT SILEDAT KANNU HUULILE MEENUB EILNE LINNA BAARIDES TOLKNEMISE SAAK. MÕTETES KÄIVAD VEEL KORD JA KORD LÄBI ERINEVAD Keha hoiakud ja väntserdamine linnalähedase motelli linade vahel, fantastiline figuur, säravad silmad, mahesilitav hääl, kuigi juttu ei mäleta.
  • EI OLE OLULINE KUI KEHV ON POHMAKAS, MIS TUJUS PARASJAGU OLED V KAS ON MÕNI PARanev haav mis tuleks õllest võimalikult kaugele hoida ei ole seni suutnud Rock-ile ei öelda.
  • AASTAT KÜLL EI MÄLETA AGA SEDA SAI KASTIDEGA POEST TOODUD…NIMELT JAANI JÄRVE ÄÄRES SAI SEDa kaanitud ja muidu grillitud…rahva mass oli korralik
  • MULLE MEENUB SEOSES ROCKIGA AINULT ÜKS SUUR POHMELL JA PEAVALU, KUI SAI ÜKSKORD KA PÄRIS PALJU TARBITUD, AGA MUIDU POLE VIGA

Kommentaarid»

No comments yet — be the first.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: