jump to navigation

“Läänemaa tugevaim viinajooja” on vastuolus hea tavaga jaanuar 15, 2013

Posted by Alcohol Awareness in Uncategorized.
trackback

27. novembril esitasime TKA-le kaebuse seoses ühes Haapsalu ööklubis korraldatava üritusega, mille käigus plaaniti tuvastada Läänemaa tugevaim viinajooja. Oleme seekordse TKA vastuse üle eriliselt rõõmsad, sest sarnaseid ettevõtmisi korraldatakse mujalgi ning loodetavasti nähakse antud otsuses omamoodi pretsedenti, mis aitab ära hoida järgmisi sarnaseid.

“Tarbijakaitseametis on registreeritud Teie pöördumine seoses Ööklubi Africa poolt korraldatud ürituse reklaamimisega, mille eesmärgiks oli välja selgitada „Läänemaa tugevaim viinajooja 2012.“ Palusite Tarbijakaitseameti hinnangut sellele juhtumile.

Tarbijakaitseamet nõustub Teie seisukohaga. Leiame samuti, et selliste ürituste korraldamine on taunimisväärne ning selle ürituse reklaam on vastuolus heade kommete ja tavadega (RekS § 3 lõike 4 p 1).

Reklaamiseaduse § 28 lg 3 p 6 kohaselt ei tohi alkoholi reklaam kujutada karskust ega mõõdukust alkoholi tarbimisel negatiivses valguses. Kuigi antud ürituse reklaami puhul pole tegemist otseselt alkoholi reklaamiga, võib selle reklaami puhul kaudselt täheldada ka karskuse ja mõõdukuse kujutamist negatiivses valguses. Seda põhjusel, et tugevaima viinajooja väljaselgitamisel peab võitja ilmselt taluma kanget alkoholi üsna suures koguses.

Täname Teid pöördumise eest Tarbijakaitseameti poole ning anname ühtlasi teada, et oleme algatanud menetluse antud küsimuses.”

Kommentaarid»

No comments yet — be the first.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: