jump to navigation

Tallinki laeval esineb rohkelt Reklaamiseaduse rikkumisi detsember 11, 2012

Posted by Alcohol Awareness in Uncategorized.
Tags: , ,
trackback

Reklaamivalve töörühma liige käis sõitmas Tallinki laeva Baltic Queeniga, kust jäi silma taas rida reklaamiseadusega vastuollu minevaid turustamispraktikaid.

Juba tüüpilise veana oli ka seal rohkelt alkoholireklaame, millel puudus nõutud tervisehoiatus. Lisame siia juurde mõned näited.

Laeval oli väljas ka spetsiaalne infoplakat, mis selgitas, mida kõike on võimalik kaasa tuua maksuvabalt. Pildil esitletakse erinevaid alkohoolseid jooke ja sigarette, kuid taaskord on puudu tervisehoiatus.

Reklaame on erisuguseid ja erimõõdulisi. Reklaamiseaduse nõuded nende vahel ka vahet ei tee ja nii peab ka tervisehoiatus olema nähtav ja arusaadav iga reklaami korral.

Laeva reklaamlehes oli taas ka tubakatoodete reklaam, mis Eesti seaduse kohaselt on ühemõtteliselt keelatud.

Kusjuures tuleb meelde tuletada, et Reklaamivalve on juhtinud Tarbijakaitseameti tähelepanu Tallinki laevadel esinevatele Reklaamiseaduse rikkumistele ka varem. Viimati, käesoleva aasta augusti keskel, oli tähelepanu all seesama Baltic Queen. Vaata kaebust SIIT.

Varasem juhtum pärineb 2009. aasta novembrist, mil TKA võttis menetlusse Tallinki Superstari pardal esinenud seaduserikkumised. Vaata SIIT.

Kutsume Tarbijakaitseametit Tallinki laevad põhjalikuma tähelepanu alla võtma ning vajadusel tõstma karistuste määra, mis innustaks ettevõtjaid seda teemat tõsisemalt võtma. Paistab üsna selgelt, et Tallink ja erinevad alkoholimüüjad laeva pardal ei pööra sihipäraselt tähelepanu reeglitele, mis kaasnevad alkoholi reklaamimisega. Oleme arvamusel, et kui üks firma järjepidevalt Reklaamiseaduse sätteid rikub, peaks ta kaotama õiguse alkoholiäriga tegeleda.

Rõhutame taaskord, et kuigi tervisehoiatuse kohustus võib näida küllatki väikse detailina, on see siiski põhimõtteliselt oluline, tuletatades meelde selle vähkitekitava sõltuvusaine reklaamimisel millise ainega on tegelikult tegemist.

Kaebus Tarbijakaitseametile esitatud 11. detsembril.

Kommentaarid»

1. Positiivseid vastuseid Tarbijakaitseametist « Alkoholireklaamivalve Blogi - jaanuar 22, 2013

[…] 11. detsembril kaebuse seoses Tallinki laeval esinevate reklaamiseaduse rikkumistega. TKA vastus on […]


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: