jump to navigation

Paar erisugust juhtumit, kus tervisehoiatusega probleeme november 30, 2012

Posted by reklaamivalve in Uncategorized.
Tags:
trackback

OLYMPUS DIGITAL CAMERAViimases Rimi reklaamlehes on tagakaanel alkoholireklaamid, kus paraku Reklaamiseaduse nõutud tervisehoiatus taas puudu. Jätkame omapoolset süstemaatilist kaebuste esitamist niikaua kuni nõutud tervisehoiatused lõpuks igale alkoholireklaamile lisatakse.

Teine juhtum tuleb seekord tänavalt, täpsemalt Tallinnast aadressilt Suur-Karja 18 kus asub kiirtoidurestoran TACO express. Toiduasutuse aknal on väljapoole suunatud Saku Originaali reklaam, millel on tervisehoiatus küll olemas, kuid vertikaalis ning niivõrd väikselt, et sellest ei ole võimalik tavalise vaatamise puhul aru saada. Tegemist on väga atraktiivse asukohaga, kust käib mööda rohkelt inimesi.

2012-11-29 16.11.23Teiseks asub TACO expressi kõrvalhoones G. Otsa nimeline Tallinna Muusikakool, mis annab kutseharidust põhi- ja keskkooli baasil ehk kus käivad suures osas alaealised noored. Reklaamiseadus ütleb, et alkoholi reklaam on keelatud “koolieelse lasteasutuse, põhikooli, gümnaasiumi, kutseõppeasutuse, huvikooli, noorte püsilaagri ja noorte projektlaagri kasutuses olevas ehitises, ehitisel, territooriumil ning nende vahetus läheduses…”. Üle tee, Pärnu maantee teisel poolel asub ka Inglise Kolledz.

Esitasime Tarbijakaitseametile kaebuse 30. novembril.

Kommentaarid»

1. Rida vastuseid TKA-lt « Alkoholireklaamivalve Blogi - jaanuar 11, 2013

[…] novembril esitasime kaebuse seoses Rimi reklaamlehe ja Tallinnas asuva TACO Express toitlustuskohas asuva reklaami […]


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: