jump to navigation

Viru Valge kutsub “kallutama” sõpru peole oktoober 9, 2012

Posted by reklaamivalve in Uncategorized.
trackback

Viru Valgel on käimas reklaamikampaania, millega kutsutakse “kallutama sõpru peole”. Selleks loositakse välja 4 pidu 8 sõbrale. Bännerid on üleval olnud vähemalt Delfis ja ka praegusel hetkel Facebookis.

Reklaamitegijad on kasutanud kahemõttelist “kallutamist”, mis ühelt poolt võiks viidata sõprade veenmisele, teiselt poolt aga on viinareklaami kontekstis üsna loogiline siduda see ka purjujoo(t)misega. Ka reklaampildi visuaalne pool viitab samadele järeldustele, kus noored ilusad inimesed seisavad joogiklaasid käes kaldu. Arvestades purjujoomisega seotud negatiivsete tagajärgedega ning Eesti ühiskonnas valitsevale alkoholiprobleemile, väidame, et tegemist on hea tavaga vastuolu mineva reklaamiga. Üheks oluliseks faktoriks alkoholi tarvitamise juures on sotsiaalne surve ja eakaaslaste poolne mõjutamine. Antud reklaamis rõhutatud “kallutamine” kutsub sõpru alkoholiga seotud pidu pidama.

Klikkides reklaambännerile suunatakse Viru Valge Facebooki lehele, kus on varem kirjeldatud reklaampilt. Seejärel pilt tumeneb ja esile tuleb tekst “Hakka meie fänniks”. Ehk teisisõnu, kui inimene on siiamaani tulnud reklaami peale, milles lubatakse auhindade jagamist, ei saa mingit lisainfot ilma Viru Valge lehe fänniks hakkamiseta. Üks asi on ühekordne tarbijamängus osalemine, täitsa teine asi on aga Facebooki lehe fänniks hakkamine, millega kaasneb edaspidine “suhe”, mille tulemusena saab inimene regulaarselt infot ja reklaami. Reklaamil ei ole mingeid tarbijamänguga seotud viiteid vanusepiirangule, mis tähendab, et sellise mudeli kaudu liitub Viru Valge fännklubiga ka potentsiaalselt palju alaealisi. Tegemist on alaealistele keelatud reklaamkeskkonnaga, mis tegelikkuses on täiesti avatud ja kutsub selle keskkonna “sõbraks” hakkama.

Tarbijakaitseameti tähelepanu juhitud 9. oktoobril.

Kommentaarid»

No comments yet — be the first.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: