jump to navigation

SAKU: uuringud kinnitavad, et õlut joovad naised on kõige seksikamad oktoober 7, 2012

Posted by reklaamivalve in Uncategorized.
trackback

Tähelepanelik kodanik juhtis meie tähelepanu TÜ üliõpilasesinduse kodulehel olevale Saku kampaania bännerile “Õpi, mis on elus tõeliselt oluline. Saku Originaali Õlu Ülikool”.

Liikudes bännerilt edasi kodulehele http://www.saku.ee/oluylikool/ ootab külastajat kümne astmeline “õlu ülikooli” mäng, mille esimesel astmel on teade “Sul on ainepuntke 0. Sinu akadeemiline kraad ÕLLETU”. Kampaania seostab omasel kelmikal moel õlletarbimise ja hariduses (ja elus üldiselt) edukaks olemise. Õlletuna on ainepunkte 0.

Lisaks teatab lehel olev sissejuhatus üleskutsena “õpi, mis on ühe tudengist mehepoja elus tõeliselt oluline.” Kuna selline kampaania paistab silma nii mitme kandi pealt, siis juhiks kokkuvõtlikult tähelepanu Reklaamiseaduse nõudele, et reklaam ei tohiks olla vastuolus hea tavaga. Arusaamise “alkohol on elus tõeliselt oluline” propageerimine on üldises alkoholi tarvitamisega seotud problemaatika kontekstis selgelt hea tava vastu.

Järgmises astmes on kirjas: “uuringud kinnitavad, et õlut joovad naised on kõige seksikamad”. Reklaamiseadus tõdeb, et alkoholi reklaam ei tohi “esitada teavet, sündmusi ja tegevust viisil, mis võib jätta mulje, et alkoholi tarbimine suurendab sotsiaalset ja seksuaalset edukust…”.

Juhiks siinkohal tähelepanu veel ka ühele faktile, mis seab sellise sõnumiga kampaania erilisse valgusse: 16-24 aastaste meeste seas on suurimaks surma põhjustajaks Euroopas just alkohol (ESPAD (2011) ESPAD Report: Substance Use Among Students in 36 European Countries).

Tarbijakaitseametile saatsime kaebuse 7. oktoobril.

Kommentaarid»

1. Õlleliidu aukohus määras Saku Õlletehasele rahalise trahvi « Alkoholireklaamivalve Blogi - oktoober 30, 2012

[…] esimeses pooles esitasime Tarbijakaitseametile kaebuse seoses Saku Õlletehase tudengitele suunatud kampaaniaga “Õluülikool”. Seekord […]

2. Svetlana - september 6, 2015

Ostsin Valga Maximas õlut.pakki peal kirjas 5 pudelit ja üks klaas tegin pakki lahti ja sees oli 4 pudelit.tsekki peal on kirjas,et taara 50senti.see tähendab,et peab olema 5 pudelit.mis toimub????? Või peab kuskile mujale pöörduma???


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: