jump to navigation

Punase torni veinibaar unustas tervisehoiatuse september 3, 2012

Posted by reklaamivalve in Uncategorized.
trackback

Punase torni veinibaar on oma Facebooki kodulehel tõstnud erilise tähelepanu alla Austria Steiningeri veini, kuid selliselt reklaami tehes on nad paraku unustanud lisada tervisehoiatuse.

Veini kvaliteedi rõhutamiseks on kasutatud ka Vabariigi presidenti ennast. “Meie president pakkus seda vabariigi aastapäeval oma külalistele.”

Ka meie ei näe, et miski keelaks sellisel moel legaalsetele jookidele reklaami teha, kuid tervisehoiatus peab juures olema.

Kommentaarid»

1. valve - september 3, 2012

Reklaamiseadus §28 lg 4 Alkoholi reklaamis ei tohi matkida ega kasutada üldtuntud näitlejat, sportlast, muusikut, meelelahutustegelast või teisi üldtuntud isikuid, samuti nende pilti, häält, kujutist või viiteid nendele isikutele…

Ma küll ei tea, kelle president, kuid kui siin viidatakse Eesti Vabariigi President hr. THI-le, siis on küll asjad pahasti.

2. Alkoholireklaamivalve Blogi - september 17, 2012

[…] 3. septembril esitasime Tarbijakaitseametile kaebuse Punase torni veinibaari Facebooki lehel avaldatud reklaami pärast. Saime TKA-lt positiivse vastuse, mis teatas järgnevat: “Olete esitanud Tarbijakaitseametile pöördumise seoses Punase Torni Veinibaari Facebooki lehel esitletava Steiningeri veini reklaamiga, millel puudus reklaamiseaduses nõutud hoiatus. Lisaks nimetatud rikkumisele tuvastas Tarbijakaitseamet Punase Torni Veinibaari FB lehelt ka foto, mille pildiallkirjas sisaldus otsene üleskutse alkoholi ostmiseks ja tarbimiseks (RekS § 28 lg 3 p 1). Tarbijakaitseamet on algatanud antud episoodide osas järelevalvemenetluse.” Like this:LikeBe the first to like this. […]


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: