jump to navigation

Alkoholitootja “tüütud” kohustused september 2, 2012

Posted by reklaamivalve in Uncategorized.
trackback

Nii see lihtsalt on, et kui keegi otsustab hakata tegelema sellise äriga nagu seda on alkoholi tootmine ja turustamine, siis peab igal sammul järgima ette kirjutatud reegleid. Need reeglid tulenevad asjaolust, et see äri tähendab inimese tervisele ja sotsiaalsele käitumisele ohtliku aine massidele pakkumist. Alkoholi näol ei ole tegemist tavalise tootega. Ja seda tuleb meeles pidada.

Nii nõuab seadus, et sellise aine reklaamimisel peab alati inimestele meelde tuletama, et tegemist on selle ebatavalise ainega ja, et see võib kahjustada nende inimeste tervist. Kui alkoholitootja seda ei tee, rikub ta ette antud reegleid.

Saku Õlletehasel on Facebooki lehekülg, kuhu nad said hiljuti oma 3000. jälgija. Nad tegid sellest pildi, mis meie hinnangul kategoriseerub ikka ka reklaamiks ja millele peaks seega lisatama ka tervisehoiatus.

Aga äkki see ei ole reklaam? Lihtsalt Saku Õlletehase FB lehe “pildike”? Saku Õlletehase eesmärk on müüa õlut. See on nende äri. Kuna tegemist on nende ametliku FB lehega, siis võib järeldada, et kõik, mida nad seal teevad on tehtud eesmärgiga edendada oma äritegevust. See kõik on seadusega lubatud, lihtsalt tuleb järgida etteantud reegleid ehk antud juhtumil, lisada tervisehoiatus.

Tüütu, ma tean. Alkoholitootjad tahavad ju lõppude lõpuks inimestele näidata ennast ja oma tooteid elu lahedast küljest. Keegi ei tahaks selle kõige juurde muudkui lisada, et tegemist on tootega, mis paraku kahjustab teie tervist. Aga nii lihtsalt on. Kahjustab. Ja sellepärast peab see omamoodi aus tempel ka igal sellisel pildil juures olema.

Kaebus läheb Tarbijakaitseametisse 2. septembril.

Kommentaarid»

No comments yet — be the first.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: