jump to navigation

Vinorama Veinistuudio jagab kasti veini mai 28, 2012

Posted by reklaamivalve in Uncategorized.
Tags: ,
trackback

Tähelepanelik kodanik juhtis meie tähelepanu Vinorama Veinistuudio Facebooki lehele, kus on 22. mail väljakuulutatud võimalus saada tasuta kast veini. Kõiki kutsutakse panema sellele postitusele “Like” ja jagama seda reklaami oma seinal. 2537 inimest on seda hetke seisuga ka teinud. Kast veini jagatakse välja juba täna õhtul.

Lugu aga selline, et sedasorti tegevus on keelatud. Taaskord siis meeldetuletuseks, et keelatud reklaamina käsitatakse “alkohoolse joogi saamise võimalust kauba või teenuse müügi suurendamise eesmärgil läbiviidava müügiedenduskampaania või muu tegevuse auhinna, võidu, kingituse või muu hüvena.”

Esitasime Tarbijakaitseametile koheselt ka kaebuse ja kuigi nad tõenäoliselt ei suuda reageerida piisava kiirusega, aitab see ehk ennetada järgmisi sarnaseid aktsioone.

Tegemist on taaskordse üsna selge näitega, kuidas alkoholi reklaamimine areneb sotsiaalvõrgustikes täiesti uuele tasandile. Väikese hetkeemotsiooni ajel on 2500 inimest hakanud (ehk endale teadvustamatagi) alkohoolsete toodete reklaamijateks kõigile oma sõpradele.

Kommentaarid»

1. Vinorama Veinistuudio võeti menetlusse « Alkoholireklaamivalve Blogi - mai 31, 2012

[…] kaebuse Vinorama Veinistuudio Facebookis teostatava kampaania suhtes, mida on võimalik lugeda SIIT. Kiire reaktsioonina saime TKA-lt vastuse juba täna.  Tarbijakaitseametis on registreeritud Teie […]


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: