jump to navigation

Sotsiaalse vastutustunde näide märts 21, 2012

Posted by reklaamivalve in Uncategorized.
Tags: , ,
trackback

Õllefirma Guinness on käivitanud Facebookis kampaania, mille käigus jagatakse “peaaegu tasuta õlut”. Selleks tuleb sõbrale saata vastav kutse Facebookis ning kui ta sellele klikib saab ta vastava koodi, mille ettenäitamisel saab suvalises baaris Guinessi õlle ainult 10 sendi eest. Miks selline hind, seda seletatakse reklaamil samuti: “Kehtiva Eesti Vabariigi seadusandluse tõttu ei tohi me anda õlut tasuta. Sellest ka hind – 0.10 eurot.”

Selliste reklaamide kontekstis esitlevad alkoholitootjad ennast siiski vastutustundlike ettevõtetena. Siin ju taaskord naerdakse alkoholitootja meelest rumala seaduse üle ning leiti nutikas tee sellest mööda. JOKK.

Alkoholitootjad istuvad erinevates alkoholipoliitikat kaaluvates ümarlaudades, olgu selleks Euroopa alkoholi ja tervise foorum või Eesti Sotsiaalministeeriumi poolt juhitavad alkoholipoliitika rohelise raamatu töörühmad, ning väidavad, et neile on oluline rahva tervis ja mõõdukas alkoholi tarvitamine. Ja samal ajal treivad nende marketingiosakonnad sellised reklaame, mis naeruvääristavad kehtivat seadusandlust.

Kommentaarid»

No comments yet — be the first.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: