jump to navigation

Saku Õlletehase kummaline kaasaelamine Jan Uuspõllule detsember 3, 2011

Posted by reklaamivalve in Uncategorized.
trackback

Laupäevases Postimehes on terve lehe suurune reklaam, mis kutsub oma häält andma Janile. Tõenäoliselt on tegemist siis kuulsa tantsusaatega “Tantsud tähtedega”, kus näitleja Jan Uuspõld on pääsenud finaali. Kuid miks küll on õlletehas otsustanud põhimõtteliselt sekkuda asjade käiku ja kulutada oma raha, et koguda hääli ühele kahest finalistist? Kas Saku Õlletehasel on siin mingid omad huvid või peab neid koguni süüdistama venelaste vastasuses. Teatavasti on Jan Uuspõllu finaalivastane vene päritoluga eestimaalane Anna Levandi.

Paistab siiski, et tegemist on Saku Õlletehase reklaamiga, mis mahub loogiliselt nende Saku Originaali reklaamikampaania ritta. Esitasime nimelt 2010. aasta maikuus Tarbijakaitseametile kaebuse seoses Saku Originaali reklaamidega, milles figureeris just Jan Uuspõld. Reklaamiseadus keelab nimelt näitlejatel ja avaliku elu tegelastel alkoholireklaamides esineda, juhul kui nad just ei esita mingit tegelaskuju. Saku Õlletehas aga just vastaski, et reklaamis ei ole üldse tegemist otseselt Jan Uuspõllu, vaid lihtsalt “toreda noormehega”, keda siis antud juhul Jan Uuspõld seal kehastab. TKA selle selgitusega tolleks korraks ka rahuldus. Lugege seda selgitust täpsemalt SIIT.

Siis saime sama aasta septembris siiski meediast lugeda, et TKA on antud reklaamid menetlusse võtnud. Uudise leiate SIITkaudu. Kuidas see menetlus arenes ja kuhu lõppes, pole meile teada.

Ja nüüd siis selline huvitav reklaam tänasest päevast. Oma senistes selgitustes distantseeris Saku Õlletehas oma reklaamides Jan Uuspõllu isikust ja käsitles teda lihtsalt kui näitlejat, kes esitas nende reklaamides tegelaskuju. Kas antud reklaam on õlletootja väike libastumine? Igatahes “Jan. See õige.” on ju selgelt seoses Saku Originaali reklaamiga – “Saku Originaal. See õige.”

Nojah, kuid ega siis pole ju täpsustatud, mis Janiga tegemist on. JOKK. Samas, kui poliitikud on just neil päevil JOKK olukorra pärast vastutusele võetud, peaks seda küll tehtama ka alkoholitootjaga, kes Eesti seadusega oma suva järele ringi käib.

Igaks juhuks tuleb ära mainida, et Eesti Karskusliidul ei ole mitte midagi Jan Uuspõllu vastu.

PS. Äkki paremini näha suutvad kodanikud leiavad reklaamilt ka tervisehoiatuse, mis peaks seal olema “tavalise tähelepanu juures  märgatav, arusaadav ja selgelt eristatav muust teabest.”

Kommentaarid»

1. Saku Originaal jätkab uue näitlejaga “uut moodi” « Alkoholireklaamivalve Blogi - veebruar 26, 2012

[…] detsembris andis Saku välja aga ühekordse reklaami, kus väga hemõtteliselt seostati Saku Originaal siiski justnimelt Jan Uuspõlluga. Hr Uuspõld […]


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: