jump to navigation

A. Le Coq-i Music Box on võetud menetlusse mai 16, 2011

Posted by reklaamivalve in Uncategorized.
trackback

10. mail esitasime Tarbijakaitseametile kaebuse seoses A. Le Coq-i kampaaniaga Music Box, mille raames on õlle ostjal võimalik saada CD plaadi omanikuks. Kaebus on SIIN.

Reedel, 13. mail saatis TKA vastuse, milles teatas järgnevat: “Tarbijakaitseamet tänab teid antud teemale täiendavalt tähelepanu juhtimast. Kõnealuse reklaamkampaania osas on Tarbijakaitse-amet juba alustanud järelevalvemenetlust.”

Esimese tulemusena on kodulehelt kadunud varem seal olnud tekst: “Neid plaate ei saa kusagilt mujalt”. Samas on pilt kuuspakist koos Inese plaadiga ikka üleval ning terve lehekülg tutvustab lähemalt kolme plaati. Tore, et asi on võetud menetlusse, kuid kahjuks toimib see menetlus protsess ikka sedasi, et selle ajal võib seaduserikkumine suht vabalt jätkuda.

Eelmisel nädalal, kui saime teada, et eestlaste alkoholi tarvitamine on kolmandat aastat langustrendis, avaldas alkoholitootjate liidu juht arvamust, et “alkoholikultuur ühiskonnas liigub mõõdukuse ja mõistliku tarbimise poole.” Ehk on inimeste mõistliku tarbimise kultuuri üle otsustamine veel veidi varajane, kuid kasvõi paari viimase reklaamikampaania osas peab paraku tõdema, et alkoholitootjate seas küll eriti suurt vastutustunde kasvu ei ole märgata. Jätkuvalt tehakse suht sihilikuna paistvaid vigu, millega väljendatakse selgelt hoolimatust riigi seaduste ja alkoholi reklaamiga seotud vastutuse suhtes.

Kommentaarid»

No comments yet — be the first.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: