jump to navigation

Saaremaa viin proovib vist teadlikult piire mai 25, 2010

Posted by reklaamivalve in Uncategorized.
Tags: , , ,
trackback

Delfi portaali ilmus eile üks veidi kummaline bänner, kus paks kõht muutub treenitud rasvavabaks kõhuks. Ju ei ole paljud esmapilgul vaatajad arugi saanud, millega tegemist on. Hiirega peale liikudes ilmneb, et tegemist on järjekordse alkoholi reklaamiga. Täpsemalt Saaremaa Viina reklaamiga.

1. Delfis üleval oleval reklaamil puudub tervisehoiatus “Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada Teie tervist!”

2. Reklaamiseadus ütleb, et alkoholi reklaami ei tohi “esitada teavet, sündmusi ja tegevust viisil, mis võib jätta mulje, et alkoholi tarbimine suurendab sotsiaalset ja seksuaalset edukust, parandab füüsilist võimekust või on tähtis mõnel elualal heade tulemuste saavutamiseks“. Selline võrdlev reklaam esitleb selgelt, et nende toote tarbimine toob endaga kaasa paranenud füüsilise võimekuse.

3. Klikkides bännerile jõuame kodulehele, kus on üleval reklaamklipp, mille sisu on vastuolus selle sama üleval oleva seadusesättega. Reklaamisisu viitab Saaremaa viina tarvitamisega kaasnevale suurenenud sotsiaalsele ja seksuaalsele edukusele (kolme naisega vanniminek suht ühemõtteliselt seda ju on).

4. Videoklipp nr 2 (ingliga) viitab koguni sellele, et viina joomisega kaasneb suur maine rikkus.

5. Videoklipis esineb Anu Saagim. Reklaamiseadus ütleb: “Alkoholi reklaamis ei tohi matkida ega kasutada üldtuntud näitlejat, sportlast, muusikut, meelelahutustegelast või teisi üldtuntud isikuid, samuti nende pilti, häält, kujutist või viiteid nendele isikutele. Näitlejat võib alkoholi reklaamis kasutada, kui näitleja ei reklaami alkoholi läbi oma isikliku eeskuju, vaid kehastab tegelaskuju.” Proua Saagim esineb selles reklaamis väga otseses vastavuses oma tegelikule mainele ning ei jää mingil moel muljet justkui ta esitaks mingit tegelaskuju.

Tarbijakaitseametile sai kaebus esitatud 25. mail ning palutud, et sel korral püütaks kaebusega suhteliselt kiiresti tegeleda.

Kommentaarid»

1. Saaremaa viina kampaania on TKA menetluses « Alkoholireklaamivalve Blogi - mai 27, 2010

[…] viin, TKA vastus trackback Saime täna, 27. mail Tarbijakaitseametil vastuse, et Saaremaa viina kampaania ongi võetud […]


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: