jump to navigation

Kas alkoholi tarvitamist esitlevad telesaated käivad reklaami alla? jaanuar 25, 2010

Posted by reklaamivalve in Uncategorized.
trackback

Allikas: Õhtuleht

Kodanike ja meedia algatusel on hiljuti arutletud TV3 kokasaate “Õhtusöök viiele” teemal. Üks osalistest oli saates ilmselgelt purjus ning terve saade esitas rohkelt alkoholi tarvitamist. Saate eetriaeg on kell 19:30-20:00.

Tõusetunud on küsimus, kas sellised saated on käsitletavad reklaamina. Küsime Tarbijakaitseametilt hinnangut, kas selline saade on reklaam või millisel juhul telesaates esitatud kauba esitlemine või kasutamine võib olla mõistetud reklaamina. Ja seda isegi juhul, kui saate tootjad ega ka saates kasutatud alkohoolsete jookide tootjad seda ise reklaamina ei ole mõelnud.

Reklaamiseadus defineerib reklaami järgmiselt: “teave, mis on avalikustatud mis tahes üldtajutaval kujul, tasu eest või tasuta, teenuse osutamise või kauba müügi suurendamise, ürituse edendamise või isiku käitumise avalikes huvides suunamise eesmärgil.”

Ühelt poolt võib siis järeldada, et kui tootjad enda sõnul selliseid eesmärke ei oma, siis järelikult ei ole tegemist ka reklaamiga. Teisalt võib sellise kerge väite najal täita meedia rohke ja reguleerimatu teabega, mis tarbijale mõjub selgelt reklaamina.

Niisiis, küsime Tarbijakaitseametilt, kuidas suhtuda telesaadetesse, ka kokasaadetesse, kus esitletakse alkohoolseid jooke ning nende tarvitamist.

Päring Tarbijakaitseametile saadetud 25. jaanuaril.

Kommentaarid»

No comments yet — be the first.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: