jump to navigation

Tudengite jõulumöllul lubatakse tasuta viina november 16, 2009

Posted by reklaamivalve in Uncategorized.
Tags: ,
trackback

Meie tähelepanu suunati 8. detsembril Tartus Pattaya klubis toimuvale noorteüritusele “Tudengite jõulumöll 2009”. Ürituse taga on 6 Tartu kõrgkooli: Eesti Maaülikool, Tartu Tervishoiu Kõrgkool, TTÜ Tartu Kolledž, Eesti Lennuakadeemia, Tartu Kõrgem Kunstikool ja KVÜÕA Kõrgem Sõjakool.

Reklaamis lubatakse muuseas tasuta viina. “Esimesele 300-le saabujale tervituseks unustamatu viinaamps. Kuni kella 22.30-ni võib soojendusjoogi klubisse ise kaasa võtta (keelatud on klaastaara). Kohapeal on hinnad ülimalt tudengisõbralikud, linna väikseimad.

Ürituse reklaamteksti kaudu viidatakse selgelt plaanile, et peol tarvitavad tudengid alkoholi määral, mis muudab nad järgneval päeval teovõimetuks.  “Siinkohal palume kõigi õppejõudude mõistvat suhtumist 9-ndasse detsembrisse. Andkem tudengitele andeks nende vead ja nõrkused ning planeerigem eksamid ja muud tööd pigem enne või pärast seda kurnatud päeva.

Reklaamiseadus käsitab keelatud reklaamina “alkohoolse joogi saamise võimalust kauba või teenuse müügi suurendamise eesmärgil läbiviidava müügiedenduskampaania või muu tegevuse auhinna, võidu, kingituse või muu hüvena.”.

Tarbijakaitseametile kaebus esitatud 16. novembril.

Kommentaarid»

1. Igor - november 16, 2009

“Esimesele 300-le joovastav üllatus.”

2. Elar Rootslane - november 16, 2009

1) Tasuta ei lubata mitte midagi mitte ühegi sõnaga.
2) Viinaamps ei ole mitte mingi alkohoolne jook, seega pole mingit vastuolu seadusega.
3) Teovõimetusele pole reklaamtekstis viidatud. Veel vähem peaks kuskilt välja lugema, et kurnatus on tulenev alkoholist. Kuna melu kestab varaste hommikutundideni, siis on loomulik, et järgmisel päeval ei pruugi kõik peolised olla kõige erksamad.

3. reklaamivalve - november 16, 2009

1) Tasuta ei lubata mitte midagi mitte ühegi sõnaga.

Lausest “Esimesele 300-le saabujale tervituseks unustamatu viinaamps” ei ole kuidagi võimalik aru saada, et pakutul oleks hind.

2) Viinaamps ei ole mitte mingi alkohoolne jook, seega pole mingit vastuolu seadusega.

Teksti põhjal ei ole võimalik muud mõista, kui et tegemist on alkohoolse tootega. Kordan veelkord, meie juhatame tähelepanu ainult reklaamile.

3) Teovõimetusele pole reklaamtekstis viidatud. Veel vähem peaks kuskilt välja lugema, et kurnatus on tulenev alkoholist. Kuna melu kestab varaste hommikutundideni, siis on loomulik, et järgmisel päeval ei pruugi kõik peolised olla kõige erksamad.

Seda punkti puudutav kommentaar on kaebuse esitaja isiklik kommentaar. Vastuolu seadusega siin muidugi ei ole.
Kuid küsiksin siiski vastu, kas Te tõesti ise eeldate, et peol, mille kirjeldamisel räägitakse viinaampsust, soojendusjoogist ja taarast (ehk teisisõnu tundub, et jook on oluline osa peost) lõpetatakse kell viis hommikul pidu piisavalt kainena, et järgmise päeva teovõimetus ei ole tingitud alkoholijoobest?
Teil on õigus selliseid pidusid korraldada. Meil on õigus öelda, et see ei ole eriti vastutustundlik.

4. K - november 17, 2009

Millises reklaamis on lisatud selline lause: “Esimesele 300-le saabujale tervituseks unustamatu viinaamps”?

Lp Reklaamivalve, palun otsige üles üritust reklaamiv plakat ja uurige seda uuesti!

5. Tudengite jõulumöll uurimise all « Alkoholireklaamivalve Blogi - detsember 4, 2009

[…] Tudengite jõulumöll uurimise all Detsember 4, 2009 Posted by reklaamivalve in Uncategorized. Tags: kingitus, vastus TKA'st, viin trackback Tartu kõrgkoolide ühiskorraldusel toimub 8. detsembril tudengite jõulumöll, mille reklaamimise käigus lubas reklaamtekst üritusele tulnutele tasuta alkoholi. Tarbijakaitseametile esitatud kaebuse leiate SIIT. […]


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: