jump to navigation

TKA vastused: Päevalehed ja Saku Originaal mai 20, 2009

Posted by reklaamivalve in Uncategorized.
trackback

Saime Tarbijakaitseametilt alljärgnevad vastused:

“Tarbijakaitseametile laekusid Teie pöördumised:

1. 11. mai – Postimees Online kodulehe paremas veerus on saku Originaali reklaam ilma hoiatustekstita ja kodulehel http://www.sakuoriginaal.ee on hoiatav tekst väikese märgatavusega tekstina, mille lugemiseks tuleb allapoole scrollida.

2. 13. mai – veebilehel http://www.epl.ee on sama Saku originaali reklaam koos hoiatustekstiga, kuid tekst on reklaami allosas ja seda ei ole võimalik näha.

Tarbijakaitseamet tänab Teid viidete eest ning teostab kontrolli ülalnimetatud portaalide üle edaspidiselt kõrgendatud tähelepanuga, kuna haldus- või väärteomenetluse algatamise vajaduse üle otsustamiseks on vajalik esmalt õigusrikkumise fikseerimine.

Veebilehel http://www.sakuoriginaal.ee olev hoiatava teksti nägemiseks ei ole vajalik scrollida ja meie hinnangul on tavalise tähelepanu juures märgatava, arusaadava ja muust teabest selgelt eristatava tekstiga. Sama ei saa aga öelda kõigi AS-ile Saku Õlletehas kuuluvate veebilehtede kohta ning nimetatud probleem on menetluses.”

Omalt poolt vastasime TKA vastustele järgmise tähelepanekuga:

“Saku Originaali hoiatusteksti osas kommentaariks veel niipalju, et selle nähtavus sõltub kuvari suurusest. Kasutan normaalse suurusega sülearvutit ja sellelt ei ole hoiatusteksti üldse võimalikki näha. Suurema ekraaniga arvuti puhul ei ole tõesti probleemi. Kuid kas see on tarbija probleem?
Teleri puhul on kogu ekraanile kuvatav pilt täies mahus nähtav sõltumata ekraani laiusest. Internetis on olukord teine ja kas seega ei peaks reklaamitegijad sellega ka arvestama? Erinevad tarbijad kasutavad erinevaid arvuteid, kuid reklaamiseadusega kaasnevate sätete kehtivus peaks ju toimima igasuguste ekraanide puhul! Mitte esmajoones tarbijale, vaid reklaami tootjale.”

Kommentaarid»

No comments yet — be the first.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: