jump to navigation

Madonna ja ALC Pilsner mai 13, 2009

Posted by reklaamivalve in Uncategorized.
trackback

Tähelepanelik kodanik Martti Maimets teavitas meid alljärgnevast Tarbijakaitseametile saadetud kaebusest:

“Käisin täna A Le Coq´i kodulehel ja märkasin, et neil on käimas kampaania, millega saab võita vabapääsme Madonna kontserdile, kui vastan õigesti 5-le küsimusele ( http://www.alecoq.ee/superkontsert/). Seda kampaaniat vaadates tekkis aga küsimus Tarbijakaitse Ametile. Nimelt koos Madonna fotoga on avaldatud lehel ALC Pilsneri multipakk tekstiga ”Suve superkontsert”. Minule tundub see vägagi Pilsneri õlle reklaamina.
Siit ka küsimus, kas Eestis võib alkoholi reklaamis kasutada ka üldtuntud näitlejate, sportlaste või muusikute nägusid ja nime. Ehk et kas Madonna nime ja tuntust kasutades võib üht õlletoodet reklaamida? Mulle tundub, et see on vastuolus meie reklaamiseaduse ja ühiskonna eetika normidega.”

Omalt poolt lisaksin kommentaariks, et reklaamiseadus keelustab selgelt tuntud inimeste kasutamise. Kusjuures on huvitav, et lehe allosas on olemas ka hoiatustekst “Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga…”, mille peab seaduse järele lisama just alkoholireklaamile. Seega paistab, et A Le Coq on ka ise seda reklaamina tunnistanud ja hoiatusteksti osas siis seadust järginud. Kui see nende meelest poleks reklaam, siis ei ole vajadust ka hoiatusteksti järele.

Kommentaarid»

1. TKA piiras A Le Coq´i ja Madonna kontserdi reklaami « Alkoholireklaamivalve Blogi - juuni 2, 2009

[…] TKA piiras A Le Coq´i ja Madonna kontserdi reklaami juuni 2, 2009 Posted by reklaamivalve in Uncategorized. trackback 13. mail saatis Martti Maimets Tarbijakaitseametile kaebuse seoses A Le Coq´i ja Madonna kontserdi ühisreklaamiga nende kodulehel. Meenutuse tollasest kaebusest leiate SIIT […]


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: