jump to navigation

TKA noomis Rimit ja Säästumarketit mai 1, 2009

Posted by reklaamivalve in Uncategorized.
trackback

Mõni aeg tagasi kirjutasime Säästumarketi kliendilehes ja kodulehel ilmunud alkoholireklaamist, mis taaskord oli esitatud ilma hoiatustekstita. Andsime sellest teada ka Tarbijakaitseametile ja nüüd toome Teieni nende vastuse.

Tarbijakaitseametile on laekunud Teie pöördumine seoses Rimi Eesti Food AS poolt hallatavate kodulehekülgedega (Rimi, Säästumarket), kus esitletakse alkoholi reklaame millel puuduvad reklaamiseadusega sätestatud kohustuslikud hoiatustekstid „Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.“

Tarbijakaitseamet on saatnud ettevõttele märgukirja, milles juhtisime nende tähelepanu asjaolule, et ettevõtte kodulehtedel ning paberkandjal kliendilehes ei esitleta alkohoolsete toodete reklaamimisel reklaamiseaduses sätestatud hoiatuslauseid nõuetekohaselt. Käesolevaks ajaks oleme Rimi Eesti Food AS saanud ka vastuskirja, milles nad teavitavad, et on parandanud http://www.rimi.ee lehel alkoholi tootepakkumiste osa nii, et info oleks kuvatud vastavalt seadusele (lisasid alamrubriigile “alkohoolsed joogid” ülaserva hoiatuse).

Ühtlasi vabandavad, et esitlesid Säästumarketi kliendilehes ja kodulehel mittenõuetekohast alkoholireklaami. Kliendilehe eest vastutav turundusspetsialist on instruktsioonid saanud ning edaspidi varustavad kõik alkoholipakkumised nõuetekohase teavitustekstiga.

Millal küll jõuavad reklaamitegijad ja avaldajad sinnamaani, et riigiametnikud ei peaks neile rääkima sellest, kuidas nad oma tööd tegema peavad.

Kommentaarid»

No comments yet — be the first.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: