jump to navigation

Eesti Karskusliit käivitab alkoholireklaami järelevalve töörühma veebruar 22, 2009

Posted by reklaamivalve in Uncategorized.
trackback

Eesti Karskusliidus käivitub alkoholireklaami järelevalve töörühm, kes koostöös aktiivsete kodanikega hakkab korraldama alkoholireklaami järelevalvet ning reageerima reklaamiseaduse rikkumistele.

 

„Eesti Karskusliit on pikemat aega pööranud tähelepanu alkoholireklaami negatiivsele mõjule,” rääkis Karskusliidu esimees Lauri Beekmann. „Möödunud aastal käivitati alkoholireklaami keelustamist toetava manifesti kampaania, millega on tänaseks liitunud rohkelt erinevaid valitsusväliseid organisatsioone. Usume, et alkoholireklaami keelustamine on üks oluline samm efektiivses alkoholipoliitikas, mis vähendaks alkoholiga seotud kahjusid.”

 

„Lähtudes aga olukorrast, kus alkoholi reklaamimine on seadusega lubatud, on oluline, et alkoholitootjad ning reklaamitegijad seatud piiridest kinni peaksid ning antud valdkond oleks võimalikult tugeva kontrolli all,” selgitas Beekmann töörühma vajalikkust.

 

Alkoholireklaami järelevalve keskkonnaks on selleks loodud blogi – https://reklaamivalve.wordpress.com/, kuhu oodatakse aktiivsete kodanike tähelepanekuid ja teematõstatusi. Töörühm annab esialgse hinnangu võimaliku rikkumise kohta ning seejärel edastab selle juba korrektselt vormistatult Tarbijakaitseametile.

 

Töörühma blogist leiab ka infot alkoholireklaami puudutavate uurimuste, seaduste ja regulatsioonide kohta.

 

Eesti Karskusliit osales aastatel 2005-2007 üle-euroopalises alkoholireklaami käsitlevas ELSA projektis Eesti esindajana ning on alkoholi turustamise järelevalve Euroopa keskuse EUCAM Eesti kontaktorganisatsiooniks.

 

Lähem info:

Lauri Beekmann

Eesti Karskusliidu esimees

5261884

lauri@ave.ee

Kommentaarid»

No comments yet — be the first.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: